André

André 2013 pozdní sběr,
alkohol 12,5%, suché,
kyseliny 6,5g,
zbytkový cukr 1,0g,
extrakt 30,5g,
barrique – zrálo 10 měsíců ve francouzských sudech

André

André,
je moštová odrůda, určená k výrobě červených vín. Odrůda byla vyšlechtěna v České republice roku 1960 a jedná se o kříženec odrůd Frankovka a Svatovavřinecké.

Barva typového vína je tmavá, intenzivně granátově červená, vůně je odrůdová, svou hloubkou a plností připomíná jižní typy vín, chuť vína je harmonická, víno má vysoký obsah extraktu.
Chuť může být u mladých vín či u vín, vyrobených z nevyzrálých hroznů, výrazně kyselá a hrubá, vyzrálé víno je plné, aromatické, s tříslovinou.

V dobrém roce s příznivými podmínkami poskytuje André velmi kvalitní červená vína. Vína z dobře vyzrálých hroznů jsou tmavě granátová, ovocné vůně peckovitého ovoce, u zralých vín s tóny borůvek, případně povidel. Chuť je plná, harmonická, po vyzrání na sudech a na lahvích hebká, se zralými tříslovinami a s vyšší kyselinkou. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, borůvky, povidla. Vína jsou obecně vhodná k delší archivaci.

 

Stolování:
Vína André jsou vhodná ke grilovaným masům a k tučnějším sýrům. Jsou vděčným doplňkem k tvrdým sýrům a tmavým a uzeným masům.